Detaljer
| Innhold porsjon | 10g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 35 |
| Latinsk navn | Phaseolus vulgaris L. var. vulgaris |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 3-4cm |
| Radavstand | 100cm |
| Så-/Planteavstand | 50cm |
| Såmengde | 4-5 frø per staur |
| Ekstra info | høyde 1,8-2,5m |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 230g / 4 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||
| Utplanting | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||










