Detaljer
| Innhold porsjon | 20g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 50 |
| Latinsk navn | Phaseolus vulgaris L. var. vulgaris |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 3-4cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 40cm |
| Såmengde | 4-5 frø per staur |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 360g / 3 frø |







