Detaljer
| Innhold porsjon | 25g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 20 |
| Latinsk navn | Phaseolus coccineus L. |
| Alternative navn | Snittbønne, Snittebønne |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 3-4cm |
| Radavstand | 100cm |
| Så-/Planteavstand | 50cm |
| Såmengde | 4-5 frø per staur |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1180g / 1 frø |






