Detaljer
| Innhold porsjon | 0,3g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 200 |
| Latinsk navn | Brassica rapa L. var. rapifera |
| Alternative navn | Mainepe, Matnepe |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | april-juli |
| Spiretemperatur | >12˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 45cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Såmengde | 15-20 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1,3g / 770 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Såing friland | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||








