Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 100 |
| Latinsk navn | Salvia officinalis |
| Herdighetssone | H4/5 |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Såmengde | Ved forkultivering: 1,5g frø per 100 planter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 9g / 111 frø |






