Detaljer
| Innhold porsjon | 0,2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1800 |
| Latinsk navn | Origanum vulgare |
| Alternative navn | Vill Oregano |
| Herdighetssone | H6 |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 0,2cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Såmengde | Ved direkte såing: 40-50 gram frø per 100 m² |
| Ekstra info | Trenger lys for godt spireresultat |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1g / 1000 frø |







