Detaljer
| Innhold porsjon | 0,3g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 900 |
| Latinsk navn | Monarda fistulosa |
| Alternative navn | Vill hestemynte, etasjeblomst, pizzaurt, Bergamot |
| Herdighetssone | H4 |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,33g / 3000 frø |






