Detaljer
| Innhold porsjon | 0,05g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 450 |
| Latinsk navn | Achillea millefolium |
| Alternative navn | Røllik, Rølløkka, Hardhaus, Soldaturt, Teblom, Krydderblom, Tobakksblomst, Kanelblom, Ølkong, Ølkall, Broksjit, Jordhumle |
| Herdighetssone | H8 |
| Såtid forkultur | februar |
| Såtid direktesåing | august-september |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0 cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 30cm |
| Ekstra info | høyde 20-50cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,1g / 10000 frø |
| Blomsterkvaliteter | Bieblomster, Snittblomster |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||







