Detaljer
| Innhold porsjon | 0,25g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 150 |
| Latinsk navn | Lactuca sativa L. var. romana |
| Alternative navn | Romanosalat |
| Såtid forkultur | mars-juli |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | 15-20˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1,2g / 830 |






