Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 300 |
| Latinsk navn | Brassica napus var. napobrassica |
| Alternative navn | Kålrabi |
| Såtid forkultur | mars-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 65cm |
| Så-/Planteavstand | 15cm |
| Såmengde | 8-10 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 3g / 300 frø |






