Detaljer
| Innhold porsjon | 2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1000 |
| Latinsk navn | Anthriscus cerefolium |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juli |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 4cm |
| Såmengde | 4-6 gram frø per 10 m² |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 2g / 500 frø |
| Alternative navn | Hagekjørvel, Dansk Kjørvel, Gourmetpersille |






