Detaljer
| Innhold porsjon | 0,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1000 |
| Latinsk navn | Ocimum tenuiflorum |
| Alternative navn | Tulsi, Indisk basilikum, Ocimum sanctum |
| Såtid forkultur | april-juni |
| Såtid direktesåing | juni |
| Sådybde | 0,5cm |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,5g / 2000 frø |






