Detaljer
| Innhold porsjon | 0,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 250 |
| Latinsk navn | Cichorium intybus L. |
| Alternative navn | Sikori |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | april-mai |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 8cm |
| Såmengde | 15 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1,8g / 556 frø |







