Detaljer
| Innhold porsjon | 12g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 800 |
| Latinsk navn | Spinacia oleracea L. |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | mars-august |
| Spiretemperatur | >12˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 4cm |
| Såmengde | 50 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 11g / 90 frø |





