Detaljer
| Innhold porsjon | 1,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 80 |
| Latinsk navn | Beta vulgaris L. var. conditiva |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 2cm |
| Radavstand | 45cm |
| Så-/Planteavstand | 7cm |
| Såmengde | 20 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 16g / 65 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Såing friland | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||








