Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1500 |
| Latinsk navn | Portulaca oleracea |
| Alternative navn | Hageportulakk, Matportulakk |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | juni-juli |
| Spiretemperatur | >20˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 20cm |
| Så-/Planteavstand | 2cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,5g / 2000 frø |





