Detaljer
| Innhold porsjon | 0,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1500 |
| Latinsk navn | Apium graveolens L. var. secalinum Alef |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | mai |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,2cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Såmengde | 50 frø per løpemeter |
| Ekstra info | Trenger lys for godt spireresultat |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,3g / 3333 frø |





