Detaljer
| Innhold porsjon | 40g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 25 |
| Latinsk navn | Vicia faba L. |
| Alternative navn | Hestebønne, Favabønne |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | april-juni |
| Spiretemperatur | >12˚C |
| Sådybde | 4-5cm |
| Radavstand | 65cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Såmengde | 6-8 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1400g / 0,7 frø |







