Detaljer
| Innhold porsjon | 0,3g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1500 |
| Latinsk navn | Origanum majorana |
| Herdighetssone | H1 |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 0,2cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 15cm |
| Såmengde | Ved dyrking på friland: 50-80 g/100 m². Ved pottekultur: 4 g per 1000 potter |
| Ekstra info | Trenger lys for godt spireresultat |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,2g / 5000 frø |






