Detaljer
| Innhold porsjon | 0,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 150 |
| Latinsk navn | Levisticum officinale |
| Alternative navn | Kjærlighetsurt, Maggiurt |
| Herdighetssone | H6 |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 40cm |
| Såmengde | 5g frø per 10 m² |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 3,3g / 303 frø |





