Detaljer
| Innhold porsjon | 10g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 40 |
| Latinsk navn | Zea mays convar. saccharata L. |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >20˚C |
| Sådybde | 3cm |
| Radavstand | 65cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Såmengde | 5-7 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 240g / 4 frø |





