Detaljer
| Innhold porsjon | 15g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 40 |
| Latinsk navn | Pisum sativum L. |
| Alternative navn | Sukkerert, Sugar Snap |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 3-4cm |
| Radavstand | 100cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Såmengde | 10-12 frø per løpemeter |
| Ekstra info | høyde 0,9-1,2m |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 340g / 3 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||
| Utplanting | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||







