Detaljer
| Innhold porsjon | 0,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 80 |
| Latinsk navn | Helianthus debilis |
| Alternative navn | Hjertesolsikke, Miniatyrsolsikke, cucumberleaf sunflower, beach sunflower, dune sunflower |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 2cm |
| Ekstra info | høyde 1,4-1,6m |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 5g / 200 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||




