Detaljer
| Innhold porsjon | 0,6g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1000 |
| Latinsk navn | Melissa officinalis |
| Alternative navn | Hjertensfryd, Moderurt |
| Herdighetssone | H6 |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | – |
| Radavstand | 30cm |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Såmengde | Ved forkultivering: 0,4g frø per 100 planter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,6g / 1667 frø |
| Ekstra info | Trenger lys for godt spireresultat |






