Detaljer
| Innhold porsjon | 0,25g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 150 |
| Latinsk navn | Lactuca sativa L. var. crispa |
| Såtid forkultur | mars-juli |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | 15-20˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 30cm |
| Ekstra info | Dårlig spiring over 22˚C |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1,2g / 830 |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||





