Detaljer
| Innhold porsjon | 2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 80 |
| Latinsk navn | Raphanus sativus var. sativus L. |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | mai-juli |
| Spiretemperatur | >12˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 24g / 42 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Såing friland | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||







