Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 20 |
| Latinsk navn | Cynara cardunculus |
| Såtid forkultur | jan-feb |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >20˚C |
| Sådybde | 2cm |
| Radavstand | 75cm |
| Så-/Planteavstand | 50cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 40g / 25 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Utplanting | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||





