Detaljer
| Innhold porsjon | 0,4g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 85 |
| Latinsk navn | Brassica oleracea convar. capitata var. alba |
| Alternative navn | Hvitkål |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | – |
| Veksttid | 110 dager |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 65cm |
| Så-/Planteavstand | 55cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 4,8g / 200 frø |







