Detaljer
| Innhold porsjon | 2,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 190 |
| Latinsk navn | Tragopodon porrifolius |
| Alternative navn | Rotgeitskjegg |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | mai |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Såmengde | 40 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 13g / 77 frø |







