Detaljer
| Innhold porsjon | 0,2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 450 |
| Latinsk navn | Ageratum houstonianum |
| Alternative navn | Blåkurv |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0cm |
| Ekstra info | høyde 40-60cm, lysspirende |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,4g / 2500 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Utplanting | ||||||||||||
| Blomstring | ||||||||||||





