Detaljer
| Innhold porsjon | 0,01g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 800 |
| Latinsk navn | Campanula rotundifolia |
| Alternative navn | Blåbjelle, Bjelle, Klokkeblom, Fingerbør |
| Herdighetssone | H8 |
| Såtid forkultur | februar |
| Såtid direktesåing | august-september |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0 cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Ekstra info | høyde 20-30cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,01g / 10000 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||








