Detaljer
| Innhold porsjon | 0,8g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 40 |
| Latinsk navn | Borago officinalis Alba |
| Alternative navn | Borago |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 1-2cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 20cm |
| Såmengde | 2,5g per 10 m² |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 18g / 56 frø |





