Detaljer
| Innhold porsjon | 0,3g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 90 |
| Latinsk navn | Brassica oleracea convar. capitata var. alba |
| Alternative navn | Tidligkål, Nykål, Sommerkål |
| Såtid forkultur | april-juni |
| Såtid direktesåing | – |
| Veksttid | 75 dager |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 65cm |
| Så-/Planteavstand | 50cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 3,3g / 305 frø |






