Detaljer
| Innhold porsjon | 0,8g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 160 |
| Latinsk navn | Foeniculum vulgare var. azoricum L. |
| Alternative navn | Fennikel |
| Såtid forkultur | mars-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Såmengde | 6-7 frø per løpemeter, tynnes på 25 cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 5g / 200 frø |





