Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 900 |
| Latinsk navn | Petroselinum crispum ssp. tuberosum L. |
| Alternative navn | Rotpersille |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | april-mai |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 5cm |
| Såmengde | 80 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1g / 1000 frø |





