Detaljer
| Innhold porsjon | 0,4g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 180 |
| Latinsk navn | Chenopodium bonus-henricus |
| Alternative navn | Stolt Henrik Melde, Blitum bonus-henricus |
| Såtid forkultur | feb-mars |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 30cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 2g / 500 frø |






