Detaljer
| Innhold porsjon | 2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 800 |
| Latinsk navn | Valerianella locusta |
| Alternative navn | Vårsalat, Mâchesalat, Feldsalat |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | juli-august |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1-2cm |
| Radavstand | 20cm |
| Så-/Planteavstand | 1cm |
| Såmengde | 80-100 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 2,2g / 450 frø |





