Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 200 |
| Latinsk navn | Atriplex hotensis |
| Alternative navn | Matmelde |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | april-juli |
| Spiretemperatur | >12˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 3cm |
| Såmengde | 80 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 4g / 250 frø |





