Detaljer
| Innhold porsjon | 2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 50 |
| Latinsk navn | Carthamus tinctorius |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | mai |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1-2cm |
| Ekstra info | høyde 80-100cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 40g / 25 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||






