Detaljer
| Innhold porsjon | 2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 750 |
| Latinsk navn | Chrysanthemum coronarium |
| Alternative navn | Spiselig krysantemum, Shungiku |
| Såtid forkultur | mai-juni |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 5cm |
| Såmengde | 10 gram per 10 m² |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 2,6g / 385 frø |






