Detaljer
| Innhold porsjon | 0,25g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 500 |
| Latinsk navn | Silene vulgaris |
| Alternative navn | Smella, smellegras, smellblom, smellbokk, smællpung, smællhette, kråksmell, antueldgras, gustegras, alveldgras, hermannskål, dokkeblom, kjerringblomst, skautekone, leagras, tarald. |
| Herdighetssone | H6 |
| Såtid forkultur | februar |
| Såtid direktesåing | august-september |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 35cm |
| Så-/Planteavstand | 20cm |
| Ekstra info | høyde 20-40cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,5g / 2000 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||







