Detaljer
| Innhold porsjon | 0,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 350 |
| Latinsk navn | Cichorium endivia L. |
| Alternative navn | Escariolsalat, Endiviesalat, Krusendivie |
| Såtid forkultur | mars-juli |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | 15-20˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 40cm |
| Så-/Planteavstand | 30cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1,4g / 710 |







