Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 240 |
| Latinsk navn | Allium cepa L. |
| Alternative navn | Rød løk |
| Såtid forkultur | mars |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Såmengde | 4-5 frø per potte/plugg |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 3,9g / 256 frø |






