Detaljer
| Innhold porsjon | 0,3g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 100 |
| Latinsk navn | Alcaea officinalis |
| Alternative navn | Altearot |
| Herdighetssone | H7 |
| Såtid forkultur | jan-feb |
| Såtid direktesåing | aug-sept |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Ekstra info | høyde 1-1,2m |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 2,5g / 400 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||
| Utplanting | ||||||||||||
| Blomstring | ||||||||||||



