Detaljer
| Innhold porsjon | 0,3g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 400 |
| Såtid forkultur | februar |
| Såtid direktesåing | august-september |
| Latinsk navn | Solidago virgaurea |
| Alternative navn | Gullrokk, mjelte, sautonge, sauekål, spanskurt, gulsotgras, krongull, kongelys, reintunge, reinsuru. |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Ekstra info | høyde 60-80cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,6g / 1600 frø |
| Blomsterkvaliteter | Bieblomster |








