Detaljer
| Innhold porsjon | 6g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1000 |
| Latinsk navn | Linum usitatissimum |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Ekstra info | høyde 60-80cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 5,5g / 180 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Såing friland | ||||||||||||







