Detaljer
| Innhold porsjon | 0,3g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 120 |
| Latinsk navn | Foeniculum vulgare ’Purpureum’ |
| Alternative navn | Villfennikel |
| Herdighetssone | H4 |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 2,5g / 400 frø |







