Detaljer
| Innhold porsjon | 50g |
|---|---|
| Antall frø ca. | til 20 m² |
| Porsjon holder til | 20 m² |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | august-september |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Såmengde | 200 gram per 100 m² |
| Ekstra info | Breisås |
Denne blandingen består av sorter som etablerer seg raskt på sensommeren/høsten og dermed fanger næringsstoffer som ellers ville ha vasket ut over vinteren. Inneholder bokhvete, sommervikke, honningurt, oljereddik, hvitsennep og ettårig raigress.
Prisområde: kr39.00 til kr125.00
| Innhold porsjon | 50g |
|---|---|
| Antall frø ca. | til 20 m² |
| Porsjon holder til | 20 m² |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | august-september |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Såmengde | 200 gram per 100 m² |
| Ekstra info | Breisås |
Sås fra august til september. Vi anbefaler å måle opp arealet du vil så først, og veie opp frømengden som trengs. Breisås for hånd. Etterpå kan frøene rakes forsiktig ned i jorda med en vanlig jernrive.