Detaljer
| Innhold porsjon | 0,2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1000 |
| Latinsk navn | Nasturtium officinale |
| Alternative navn | Vannkarse, Engelsk Karse |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | juni-juli |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Såmengde | Ved direktesåing: 0,5 gram per 10 m² |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1,2g / 833 frø |





