Detaljer
| Innhold porsjon | 40g |
|---|---|
| Antall frø ca. | til 10 m² |
| Porsjon holder til | 10 m² |
| Latinsk navn | Linum usitatissimum |
| Alternative navn | Hør |
| Såtid forkultur | – |
| Såtid direktesåing | mai-juli |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Såmengde | 200 gram per 100 m² |
| Ekstra info | Bredsås |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 7,3g / 137 frø |






